Wózek widłowy, HDS, podest ruchomy

 

Skorzystaj z promocji w naszym ośrodku, która trwa do końca lipca 2012r.!

 

ZASADY PROMOCJI:

  1. Zapisz się na następujące kursy: wózki widłowe, żurawie przeładunkowe typu HDS oraz podesty ruchome.
  2. W/w kursy ukończysz w niecały miesiąc.
  3. Za całość szkolenia zapłacisz jedynie 1350 zł, a nie 1800 zł - cena zawiera egzaminy przed UDT (HDS oraz podesty ruchome).
  4. Oferta dotyczy kursów prowadzonych w Toruniu oraz Włocławku.

 

 

Żuraw przenośny (nazwa potoczna HDS) to żuraw zamontowany na samochodzie ciężarowym pomiędzy kabina kierowcy a skrzynią lub z tyłu pojazdu, służący do załadunku towaru na samochód oraz jego rozładunku. Podstawowe kategorie żurawi przenośnych to żurawie do transportu materiałów budowlanych oraz do transportu drewna (z rotatorem i chwytakiem tzw. żuraw leśny).

Rodzaje uprawnień


• uprawnienia kat. II Ż

 

 

Podest ruchomy tzw. zwyżka to maszyna służąca do podnoszenia ludzi w specjalnie skonstruowanym koszu umieszczonym na końcu wysięgnika lub elementu składanego w celu wykonanie prac na wysokości. Podesty ruchome mogą występować w wersji przegubowej oraz nożycowej.

Rodzaje uprawnień

• uprawnienia kat. I PWózek jezdniowy podnośnikowy nazywany zwyczajowo wózkiem widłowym to kołowy pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do przewozu materiałów o znacznej (do kilkudziesięciu ton, zależnie od typu) masie, stosowany w transporcie bliskim i magazynowaniu. Używany jest głównie do prac rozładunkowych w magazynach, portach czy fabrykach. Do transportu przy pomocy wózka widłowego materiał przeznaczony do przemieszczenia najczęściej umieszcza się na drewnianych paletach.

 

 

 

Podest ruchomy przewoźny

Podest ruchomy przewoźny

Wózek widłowy - zajęcia praktyczne

Wózek widłowy - zajęcia praktyczne

Żuraw ,,leśny\

Żuraw ,,leśny\
Copyright © 2007 BHP EKSPERT